Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Typografia z lepszej strony

Ważnym elementem dla każdego projektu jest wybór odpowiednich czcionek. Powodują one często, że strony stają się mniej czytelne lub też na odwróŧ powodują, że użytkownikowi przyjemnie czyta się stronę. Przedstawiam kilka bardzo użytecznych narzędzi online do testowania czcionek.


1. Typetester

typetester

To narzędzie pozwala na pełną edycję oraz wybór czcionek. Dzięki zestawieniu trzech kolumn (w każdej możemy zmienić ustawienia) mamy widoczne różnice i ułatwia to nam szybki wybór najlepszej opcji. Szeroka gama czcionek i opcji powoduje, że jest to jedno z najlepszych narzędzi w tej branży.

2. Fontstruct

fontstruct

Fontstruct pozwala nam tworzyć za darmo własne czcionki oparte na geometrycznych kształtach. Możemy przeglądać i pobierać fonty stworzone przez innych użytkowników. Bardzo przydatne jeśli potrzebujemy czegoś wyjątkowego i specjalnego.

​ 3. Typechart

typechart

Na tej stronie znajdziemy bardzo wiele gotowych przykładów konfiguracji gotowych czcionek. Przy każdym z nich znajduje się przycisk do pobrania gotowego css'a. Przyspiesza to na pewno czas wykonania, wystarczy, że dokonamy dobrego wyboru.

​ 4. Csstypeset

csstypeset

CssTypeSet to narzędzie pozwalające na modyfikowanie czcionek online. Za pomocą estetycznych suwaków możemy dokonać zmian odstępów miedzy literami, akapitami czy też wyrazami. Oczywiście możemy zmieniań krój czcionki, wielkość, kolor i wiele innych. Program generuje nam automatycznie kod CSS do wklejenia na naszą stronę.