Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

10 Edytorów zdjęć

Przedstawiamy wam dzisiaj listę przydatnych edytorów zdjęć! Photoshopa w zestawieniu pominęliśmy celowo z uwagi na to że pewnie wszyscy go znają i nie ma sensu się o nim rozpisywać, jest chyba najlepszy :-)

1. Pixlr

pixlr

Jak na na darmowy edytor, który funkcjonuje w przeglądarce (nie wymaga ściągania żadnego programu), Pixlr jest najlepszym darmowym odpowiednikiem Adobe Photoshop na rynku.
Pixlr ma wiele takich samych funkcji jak Photoshop. Można go dowolnie edytować, zmieniać rozmiar i położenie wszystkich okienek. Pixlr posiada również identyczne skróty klawiszowe, co Photoshop.

Trzeba jednak uważać, ponieważ pomimo podobieństwa do Photoshopa, Pixlr posiada ograniczone możliwości. Na przykład należy uważać na ilość efektów, które dodajemy bo obraz może szybko zacząć wyglądać bardzo sztucznie.
Mimo wszystko Pixlr jest edytorem obrazów najbliższym Photoshopowi za którego nie trzeba zapłacić ani grosza. Obrazy można uploadować prosto z dysku twardego lub otwierając obrazy znalezione w internecie prosto poprzez wklejenie adresu URL.


2. Sumopaint

sumopaint

Sumopaint jest dostępny online i do ściągnięcia jako aplikacja. Posiada dwie wersje, darmową i pro. Posiada podstawowe narzędzia do edycji obrazów.

Sumopaint jest stworzone tak jakby na wzór Photoshopa, ale narzędzia które są dostępne w darmowej wersji nie są rozbudowane jak we wzorze od Adobe. Narzędzie Symmetry pozwala na tworzenie wzorów przypominających kalejdoskop, narzędzie do tworzenia różnych wielokątów pozwala na tworzenie różnego rodzaju gwiazdek. Te narzędzia może są ciekawe i zabawne, ale nie za bardzo pomagają w edycji obrazów. :)
Sumopaint posiada wiele innych narzędzi, które mimo że są skromniejsze w porównaniu z Photoshopem, pozwalają na podstawową edycję obrazów.


3. PicMonkey

PicMonkey

PicMonkey jest internetową aplikacją do edycji zdjęć raczej rozrywkowej z filtrami podobnymi do tych, które posiada Instagram. Podobnie jak inne edytory „online” posiada dwie wersje, darmową i pro. Ponieważ darmowa wersja posiada bardzo ograniczone możliwości, PicMonkey nie jest najlepszym edytorem do bardziej zaawansowanych prac.
PicMonkey posiada kilka ciekawych narzędzi do usuwania wszelkiego rodzaju wad, takich jak airbrush, „usuwacz” zmarszczek lub nawet „mascara” i różne odcienie koloru warg. Należy jednak uważać, żeby nie przesadzić z tymi narzędziami, bo obrazy szybko stają się sztuczne.
Dodatkowo PicMonkey posiada „naklejki” taki jak wąsy czy czapeczki urodzinowe i wiele innych ciekawych narzędzi do zabawnej edycji naszych zdjęć.


4. Splashup

splashup1

Splashup (początkowo Fauxto) jest prostym edytorem obrazów w wersji online dla początkujących. Pozwala na uploadowanie obrazów z bibliotek takich jak Flickr, Facebook, Picasa czy Photobucket lub oczywiście prosto z naszego dysku twardego.
Interface Splashup jest podobny do uproszczonego layoutu Photoshopa, ale z mniejszą liczbą narzędzi. Splashup posiada podstawowe możliwości, ale brakuje tam nawet takich narzędzi jak krzywe, warstwy, czy odcieni kolorów.
Splashup nadaje się do prostych prac edycyjnych, które można wykonać szybko i sprawnie. Jedną dużą wadą jest brak skrótów klawiszowych.


5. Picfull

picfull-editor

Picfull chwali się tym, że jest edytorem zdjęć one-click. Jeśli chcesz szybko dodać filtr do swojego zdjęcia, to Picfull ma do zaoferowania wiele prostych opcji.
Jest to kolejny edytor online, w którym można zmieniać poziomy i inne ustawienia każdego filtra. Mamy do wyboru 21 filtrów. Okno obrazu jest małe w porównaniu z innymi edytorami, ale jako że filtry to jedyna opcja w Picful to wielkość okienka nie jest zbyt dużym problemem.


6. Fotor

fotor-04-700x393

Fotor to edytor obrazów online, który posiada podobne funkcje jak PicMonkey. Fotor zawiera szeroki wachlarz filtrów. Z naklejko podobnymi overlay'ami, z łatwością można dodać różne serduszka czy muszki do naszego obrazu jeśli tego zapragniemy. :)
Fotor posiada rozszerzenie dla Google Chrome dla lepszej integracji z przeglądarką. Należy być ostrożnym, ponieważ potrafi się czasem buggować.


7. GIMP

gimp28

GIMP, GNU Image Manipulation Program, to open source'owy program prawie tak stary jak Photoshop, ma już na karku 17 lat.
Najnowsza wersja GIMP jest znacznie lepsza od poprzednich, ale wciąż wolno się włącza i wiele z narzędzi potrzebuje kilku sekunda przed zaaplikowaniem.
Pomimo tego, że program czasem reaguje wolno, to jednak warto na niego zwrócić uwagę ponieważ zawiera on wiele narzędzi, dzięki którym staje się on wartościowy.


8. Seashore

seashore1

Open source'owy edytor dla OS X, używa takiego samego formatu plików jak GIMP, ale używa Cocoa UI dla dobrej współpracy z MACiem. Seashore jest darmowym programem przyjaznym dla użytkownika.


9. Image Tricks

Pełen różnych filtrów, overlay'ów i efektów. Image Tricks to program dla MACa w dwóch wersjach lite i pro. Wersja pro daje nam do dyspozycji dużo więcej dodatkowych efektów, ale i w wersji lite znajdziemy do naszej dyspozycji szeroką gamę efektów. Na przykład możemy przekonwertować nasze zdjęcie tak, aby wyglądało jak ASCII art przy pomocy dostępnych filtrów. Dostępne są również rożnego rodzaju ramki, generatory i overlaye które możemy sobie edytować.

 

10. Canva

Obecnie to chyba jedna z najpopularniejszych aplikacji wśród marketerów i blogerów. Umożliwia tworzenie kolaży, edycję zdjęć i grafik oraz naprawdę proste tworzenie materiałów marketingowych takich jak ulotki, postery, banery, infografiki czy obrazki do social media. Co ważne, w Canva możemy przygotować projekt od zera, z wykorzystaniem oddzielnych elementów: ramek, fontów, obrazków, kształtów, efektów, lub zdać się na twórców aplikacji i skorzystać z jednego z gotowych - bezpłatnych lub płatnych - szablonów.