Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Dodaj swojego likeboxa na twoją stronę internetową!

Praktycznie każdy dobry dyrektor wie, jak ważne jest tworzenie public relations (budowanie swojej firmy w oczach innych). W dzisiejszym świecie każdy webmaster powie ci o potędze SocialMedia. Sam możesz to zauważyć wchodząc na facebooka gdzie widzisz jakie strony polubili twoi znajomi, czy gdzie się udzielają, a wynikiem czego twoja stroną zostaje zauważona przez większą ilość ludzi. Dla tego też powinniśmy jak najbardziej umieszczać linki do naszego twittera jak i facebooka, bo na dłuższą metę przyniesie to nam nowych czytelników. W tym artykule chce tobie zaprezentować w jaki to prosty sposób możemy umieścić likeboxa na naszej stronie internetowej. Do dzieła!

IMG_6629

Tworzenie likeboxa zaczynam z strony http://developers.facebook.com/docs/reference/plugins/like-box/. Znajduję się tam generator, który postaramy się uzupełnić tak, aby stworzył on nam gotowy kod, który umieścimy na naszej stronie internetowej. Zacznijmy od uzupełnienia Facebook Page URL gdzie podajemy alias do naszego fanpage, albo wklejamy adres url. Kolejnym krokiem jest podanie szerokości okna (width), lecz tutaj nie polecam schodzić poniżej 292px, gdy mamy pokazane aktualności, ponieważ wygląd ich pozostawia wiele do mówienia. Wysokość (height) ja osobiście zostawiam pustą, ponieważ kod polecam umieścić w divie na przypadek gdyby facebook wysłał nam błędny kod, ale to raczej nie prawdopodobne. Następne pole (Show Faces) dotyczy pokazywania twarzy osób, które polubiły naszą stronę. Wygląd likeboxa (Color Schem) jest niestety bardzo ubogi, ponieważ mamy do wyboru tylko biały lub szarawy, wszystko zależy jak będzie wam się komponować na stronie. Pole Stream pokazuje nowości z waszego funpage. Kolor obramowania (Border Color) ja osobiście polecam zostawić puste następnie wprowadzić z pomocą css naszej strony, ale jeżeli chcecie podać możecie bez problemu użyć każdego zapisu (rgb czy szesnastkowego). Ostatnim elementem, który został nam do uzupełnienia jest Header, który odpowiada za to czy na samym początku naszego likeboxa ma pojawić się napis ,,Znajdź nas na facebooku!”. Po wypełnieniu wszystkiego klikamy get code, a następnie wybieramy jedną z czterech możliwości wklejenia an stronę.

HTML5 – Pierwszy kod wklejamy od razu po otwarciu znacznika body, natomiast drugi w miejscu gdzie ma zostać wyświetlony. Osobiście nie polecam tego rozwiązania, ponieważ używa on javascriptu, który może zostać wyłączony przez przeglądarkę.

XFBML – Pierwszy kod tak samo po otwarciu znacznika body. Drugi używamy tylko w tedy gdy używamy xml w starszych wersjach Internet Explorer. Trzeci kod tak samo wstawiamy w miejscu gdzie chcemy otrzymać likeboxa. Niestety ta metoda też używa javascriptu, który może zostać zablokowany z poziomu przeglądarki.

Iframe – Jest to według mnie najlepsza metoda, która nie używa javascriptu i chyba także najprostsza. Wklejamy kod w miejsce gdzie chcemy otrzymać likeboxa i gotowe!

​Adres Url – Ostatni sposób to po prostu link, który odeśle nas do naszego likeboxa.
Osobiście wydaje mi się, że użycie iframe jest najlepsze i najprostsze. Mam nadzieję, że artykuł się komuś przyda

Autor artykułu: Krzysztof Łokaj