Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Disqus się zmienia i staje się bardziej społecznościowy

Disqus, jedna z najpopularniejszych platform hostująca komentarze, uruchomiła nową wersję swojej strony. Od teraz popularny Disqus bardziej przypomina portal społecznościowy. Jedną z najważniejszych nowości są dyskusje prowadzone w obrębie disqusa, które nie są powiązane z
innymi stronami lub artykułami.


disqus

Do tej pory główną funkcją platformy była możliwość umieszczania modułu z komentarzami na własnej stronie internetowej  i przez to komentowanie artykułów na wielu stronach na całym świecie za pomocą jednego konta. Moduł disqusa został zainstalowany na trzech milionach stron internetowych i był wyświetlany dwa miliardy razy miesięcznie.

Teraz disqus chce zrobić krok dalej i zintegrować społeczność korzystającą z platformy. W tym celu uruchomił nową stronę, gdzie po zalogowaniu, oprócz podglądu własnych komentarzy i dyskusji, w których uczestniczymy, zobaczymy też rekomendowane wątki, rekomendowanych komentatorów oraz propozycję dołączenia do grup dyskusyjnych.

Właśnie grupy dyskusyjne są jedną z najważniejszych nowych funkcji. Za ich pomocą disqus chce się uniezależnić od innych stron internetowych i stworzyć własną społeczność komentatorów, na której za pewne będzie chciał też zarabiać.