Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Darmowe narzędzia do tworzenia infografik

Infografika jest bardzo dobrym sposobem na uatrakcyjnienie wizualne strony internetowej oraz na przekazanie informacji w przystępny sposób. Jednak nie każdy posiada odpowiednie zdolności artystyczne pozwalające na stworzenie jej od zera w programie graficznym. Na szczęście istnieją narzędzia, które pozwalają na szybkie utworzenie atrakcyjnej wizualnie infografiki.

rfrfrg

Przedstawiamy listę darmowych narzędzi, które pozwolą nam na proste stworzenie infografik. Wybraliśmy dla Was narzędzia, które z jednej strony nie wymagają opłat oraz z drugiej pozwalają na w miarę dowolne wykorzystanie stworzonych infografik np. poprzez umieszczenie ich w kodzie strony w postaci ramki/embeda lub zapisanie ich na dysku.  Wszystkie z nich wymagają rejestracji.

Easel.ly (http://www.easel.ly)

Aplikacja jest intuicyjna w obsłudze. W wersji darmowej można skorzystać z kilkunastu szablonów infografiki, która następnie można udostępnić za linku, embeda lub zapisać na dysku w formacie PDF lub JPG.

websitewer
 
Infogr.am (https://infogr.am)

Infogr.am  ma dość nowoczesną szatę graficzną, ale korzystanie z niego wcale przez to nie staje się intuicyjnie. Zaznajomienie się z programem wymaga odrobiny czasu. Poza tym w wersji darmowej nie można zapisać pracy na dysku. Można jedynie skorzystać z opcji zaembedowania infografiki.

LOREM IPSUM | Create infographics

 
Venngage (http://venngage.com)
Venngage, podobnie jak poprzednie narzędzia, również daje możliwość skorzystania z kilku darmowych szablonów. Korzystanie jest łatwe, intuicyjnie. Niestety ilość darmowych szablonów jest mała, a w wersji darmowej nie ma możliwości zapisania pracy na dysku. Embedowane infografiki nie są responsywne.Visime (http://www.visme.co)

Visime jest narzędziem, które przypadło nam najbardziej do gustu, chociaż w wersji darmowej dostępne są tylko cztery szablony. Jednak są one na tyle rozbudowane, a obsługa na tyle łatwa, że łatwo jest za ich pomocą oraz za pomocą dostępnych kształtów stworzyć własną infografikę. Niestety wszystko działa dość wolno. Prace w wersje darmowej można pobrać w postaci pliku JPG lub udostępnić w postaci embedu. Wersja pro pozwala na pobranie pracy w formie pliku html.

your_project(1)