Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Creative Cloud Extract - kolejne narzędzie od Adobe

Adobe coraz bardziej specjalizuje się w narzędziach, które mają za zadanie ułatwić pracę deweloperom i frontendowcom. Niedawno przedstawialiśmy Adobe Brackets - edytor tekstowo-wizualny, a dzisiaj zajmiemy się Creative Cloud Extract, które pozwala na pobieranie kodu CSS bezpośrednio z pliku *psd za pomocą stworzonej przez twórcę Photoshopa platformy internetowej.

extract
Źródło: https://assets.adobe.com

Extract jest funkcjonalnością Creative Cloud, narzędzia do współdzielenia plików *psd. Dzięki temu w bardzo prosty sposób można zamienić zawartość pliku *psd w kod. Extract pozwala na dostęp do niego z poziomu przeglądarki internetowej, bez konieczności pobierania na dysk udostępnionego nam pliku (niestety ogranicza wielkość pliku do 18 MB).

Za pomocą Extract możemy między innymi:
  • pobierać informację o kolorach, gradientach i czcionkach
  • kopiować teksty oraz style CSS zaznaczonych obiektów
  • mierzyć odległość między elementami
  • zapisywać zoptymalizowane obrazy
Praca z tym narzędziem jest dość przyjemna i obsługa nie sprawia większych trudności. Niemal wszystko jest dość intuicyjne i czasami wydaje się być wręcz zbyt proste. W zasadzie cały kod jest pokazany jak na tacy. Dodatkowo możemy wybierać, czy wartości mają być podane w pixelach, czy w procentach.

A oto film przedstawiający pracę z Creative Cloud Extraxt:Przeczytaj też o Brackets, innym narzędziu od Adobe >>