Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

18 kompresorów do obrazków na stronie!

Ze względu na wygodę użytkownika i z uwagi na ranking SEO istotne jest aby strona internetowa szybko się ładowała. Dlatego przedstawie 18 łatwych w użyciu kompresorów do obrazków i zdjęć, które przyspieszą prękość z jaką wasza strona internetowa będzie się ładowała.

Kompresja obrazów jest stratna albo bezstratna: Stratna działa poprzez odrzucanie informacji z oryginalnego pliku, a bezstratna zachowuje oryginalne dane(z tym że rozmiar pliku bywa większy).
Istnieje szeroki wachlarz algorytmów do kompresowania plików, które mają różne podejścia do zmniejszania rozmiaru plików, a narzędzia wymienione poniżej wykorzystują je do zmniejszania rozmiaru waszych plików.

Bez znaczenia jakie obrazy chcesz skompresować(JPEG, PNG, GIF lub SVG), to wśród naszych 18 propozycji na pewno znajdziecie coś co wam pomoże w przyspieszenie ładowania się strony i redukcji zużywanego transferu.1. FILEMinimizer Pictures
 
fileminimizer
 
FILEMinimizer Pictures pozwala na redukowanie rozmiaru obrazów i zdjęć aż o maksymalnie 98% 
i wspiera wiele formatów, włączając między innymi JPG, BMP, GIF, TIFF, PNG i EMF. Możesz optymalizować swoje obrazy i wysyłać je za pośrednictwem email'a lub uploadować je na Facebooka. Dostępne są cztery różne poziomy kompresji i można kompresować pliki większymi partiami. Narzędzia tego można używać za darmo.

2. BluBox

BluBox to Windowsowy kompresor zdjęć, który używa zaawansowanych algorytmów w celu skompresowania obrazu nawet do 90% zachowując oryginalną rozdzielczość i jakość do wydruku i oglądania. Wspiera ponad 60 najpopularniejszych formatów obrazów i pozwala przeglądać archiwa ZIP. Posiada funkcje Preview oraz Slideshow, więc nie ma potrzeby rozpakowywania obrazów celem obejrzenia ich. Dostępne są dwie wersje darmowa, która zawiera reklamy oraz z pełną licencją, która kosztuje ~35$

3. Smush.it

Smush.it to usługa online od Yahoo!, która optymalizuje twoje obrazy. Używa bezstratną metodę kompresji plików, więc rozmiar jest redukowany bez zmiany wyglądu i jakości obrazu.
Uploader wspiera pliki JPEG, GIIF i PNG o maksymalnym rozmiarze 1MB. Zoptymalizowane obrazy są dostępne do ściągnięcia z tymczasowego URL, które jest dostępne przez 30min od uploadu.

4. TinyPNG

TinyPNG posiada zaawansowaną stratną kompresję obrazów PNG. Redukuje on rozmiar pliku poprzez selektywne zmniejszenie liczby kolorów oraz byte'ów w obrazie. Efekt jest praktycznie niewidoczny, ale robi olbrzymią różnicę w rozmiarze pliku. Jest to darmowy online uploader.

5. Shrink O'Matic
 
shrinkomatic
 

Shrink O'Matic jest aplikacją Adobe AIR, która pozwala z łatwością zmienić rozmiar plików JPG, GIF'ów  i PNG. Przeciągnij i upuść obrazy do aplikacji i ich rozmiar zostanie zmniejszony. Możesz edytować ustawienia i wybierać rozmiary, rotację, nazwę, lokalizację, format i watermarki. Shrink O'Matic jest to darmowa aplikacją.

6. Trimage

Trimage jest narzędziem do optymalizacji plików PNG i JPG wykorzystując OptiPNG, PNGCrush, AdvPNG lub JPEGOptim, w zależności od typu pliku. Obrazy są kompresowane w sposób bezstratny. Trimage jest dostępny na wielu platformach włączając Mac OS X, Windows i Linux.

7. JPEG Reducer

JPEG Reducer zmniejsza rozmiar twoich obrazów i zdjęć, aby ładowały się szybciej, działa przy pomocy stratnej kompresji. Jednakże pewnie nawet nie zauważysz, że jakiekolwiek zmiany miały miejsce.

Po prostu uploaduj lub podaj adres URL i kliknij „Reduce it”. Możesz potem obejrzeć skompresowany obraz oraz jego miniaturę i kliknąć prawym przyciskiem myszy, żeby go zapisać.

8. Image Optimizer

 Image Optimizer pozwala ci zmieniać rozmiar, kompresować i optymalizować pliki. Jest dostępny w darmowej wersji online, jako darmowa aplikacja lub płatny upgrade który usuwa text promocyjny na dole zoptymalizowanych obrazów.

Jest prosty w użyciu i pozwala ci wybierać jakość optymalizacji oraz maksymalną szerokość i wysokość.

9. Shrink Pictures

Shrink Pictures pozwala zmieniać rozmiar obrazów i wybierać poziom kompresji. Wspiera JPG, GIF i PNG. Możesz dodawać specjalne efekty i ściągnąć zoptymalizowane obrazy.
Shrink Pictures zapewnia prywatność poprzez korzystanie ze skryptu, który obrazy z serwera.

10. PNG Gauntlet

PNG Gauntlet pozwala na optymalizację plików PNG i jest dostępny na Windows. Łączy PNGOUT, OptiPNG i DeflOpt w celu stworzenia jak najmniejszych plików bez redukcji jakości obrazu. 

Program konwertuje pliki JPG, GIF, TIFF I BMP do PNG, i daje indywidualne paski postępu każdemu z plików, zaznacza plik który jest aktualnie kompresowany i pokazuje pasek postępu w celu określenia całego zaoszczędzonej przestrzeni dyskowej.


11. PNG Optimizer

PNG Optimizer czyści pliki PNG z bezużytecznych błędnych informacji, zmniejsza rozmiar i konwertuje pliki PNG w bezstratne formaty takie jak BMP, GIF lub TGA. Wspiera również animowane PNG i jest dostępny dla windowsów XP, Vista i 7. Możesz również z łatwością tworzyć screenshoty PNG za pomocą prostego i wydajnego interfejsu użytkownika. Jest to aplikacja całkowicie darmowa.

12. RIOT
 
riot


RIOT (Radical Image Optimization Tool) to darmowy program do wydajnej optymalizacji obrazów. Posiada łatwy interface służący do porównania oryginalnego obrazu ze skompresowanym w czasie rzeczywistym, więc możesz od razu zobaczyć końcowy rozmiar pliku.

Program jest lekki, szybki i oferuje ciekawe funkcje dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Wspiera wiele różnych formatów oraz posiada automatyczną optymalizację, który wybiera odpowiedni format i parametry.


13. Image Optimizer

Online Image Optimizer od Dynamic Drive pozwala z łatwością optymalizować GIFy, JPGi i PNG. Obrazy mogą być przekonwertowane z jednego typu na inny, z limitem uploadowanego pliku do 2.86MB.

Możesz podać adres URL do obrazu lub uploadować go bezpośrednio ze swojego komputera, a następnie po optymalizacji pobrać z powrotem na dysk. Usługa ta jest darmowa. 

14. JPEG Optimizer

JPEG Optimizer to darmowe narzędzie online, które zmieni rozmiar i kompresuje twoje zdjęcia. Po prostu uploaduj swój obraz, wybierz poziom kompresji ( od 0 do 99, z domyślnym ustawionym na 65), wybierz wymaganą szerokość(jeśli chcesz zmienić wielkość obrazu) i kliknij „Optimize Photo”. Jest to kolejny darmowy produkt.

15. PunyPNG

PunyPNG  jest narzędziem do kompresji plików dla projektantów i developerów, które drastycznie redukuje rozmiar obrazów bez obniżania ich jakości. Najpierw analizuje zawartość obrazu, a następnie wybiera najlepszą technikę optymalizacji pliku. PunyPNG wspiera najpopularniejsze formaty plików i decyduje za ciebie jaki typ konwersji wybrać w celu uzyskania najlepszych wyników. Jest dostępny w 3 wersjach, Free trial, Basic i Pro. Basic i Pro są opłacane w formie subskrypcji.

16. JPEGMini

JPEGMini może pomóc zredukować rozmiar obrazków nawet pięciokrotnie, zachowując poprzednią jakość. JPEGMini jest dostępny na Mac OS X i dla Windowsa jako aplikacja, dostępne w wersjach darmowej(okrojona) oraz płatna wersja Premium(19.99$)

Aby korzystać z JPEGMini, po prostu przeciągnij pliki do do aplikacji, aby mogła zoptymalizować każdy obraz automatycznie. Oferuje również pakiet serwera, który pozwala zredukować koszta przestrzeni dyskowej i transferu plików poprzez redukcję czasu ładowania się stron zawierających wiele obrazów

17. CompressNow
 
compressnow
 
CompressNow jest darmową usługa, która pozwala ci uploadować obrazu z twojego komputera, wybrać procent kompresji i ściągnąć zoptymalizowany plik. Wspiera obrazy w formacie GIFy, JPGi oraz PNG. Usługa pozwala na tzw „drag and drop” obrazów w ilości do 10 i o rozmiarze do 3MB dla każdego pliku.

18. ImageOptim

ImageOptim optymalizuje obrazy poprzez znalezienie najlepszych parametrów kompresji i usunięcie zbędnych komentarzy i profili kolorów. Wspiera PNG, JPEG i GIFy.
Jest łatwy w użyciu, wystarczy przeciągnąć i upuścić obrazy lub foldery w oknie i zostaną one zoptymalizowane na miejscu. Jest to darmowa aplikacja.